Praticar
Hizmet Satın Alma
 • Nasıl hizmet satın alabilirim?

  Almak istediğin hizmeti web sitemizden veya mobil uygulamamızdan seçerek kolayca satın alabilirsin, hizmet satın aldıktan sonra Çözüm Merkezi’miz talebin ile ilgili seni arayarak işlemini onaylatır ve aracının hizmet alacağı gün için gerekli planlamaları yapar. Dilersen hizmet seçim ve satın alma sürecini Çözüm Merkezi’miz üzerinden de gerçekleştirebilirsin.

 • 7/24 hizmet alabilir miyim?

  Web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden istediğin zaman talebini oluşturabilirsin. Resmi tatiller ve Pazar günleri dışında 16:00’dan sonra oluşturduğun talepler sonraki iş gününde işleme alınır.

  Muayene hizmetimiz için hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00-15:00 saatleri arasında randevu oluşturabilirsin.

  Bakım & Arıza hizmeti, Lastik Değişimi, Oto Kuaför ve Hasar hizmetimizde vale ya da çekici satın aldıysan hafta içi 09:00-15:00 saatleri arasında, Cumartesi günü de 09:00-11:00 saatleri arasında hizmet satın alabilirsin.

  Bakım & Arıza hizmeti, Oto Kuaför ve Hasar hizmetimizde vale ya da çekici satın almadıysan hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında, Cumartesi günü ise 09:00-12:00 saatleri arasında randevu alabilirsin.

  Özel şoför hizmetimizi ise sabah 09:00’dan gece 03:00’a kadar istediğin zaman kullanabilirsin.

 • Hizmet satın aldıktan sonra aracım ne zaman bana teslim edilir?

  Çözüm Merkezimiz Yetkili Servis ile planlamaları yaparken aracına yapılacak işlemler ve aracının durumuna göre serviste kalacağı süre değişmektedir.

 • Çözüm Merkezi üzerinden satın alma yapabilir miyim?

  Çözüm Merkezi üzerinden talep oluşturabilirsin ve IVR ile ödemeni yine Çözüm Merkezimiz üzerinden yapabilirsin.

 • Hizmeti iptal etme şansım var mı?

  Praticar’dan hizmet satın aldıktan sonra, işlemlerini iptal edebilirsin. Bakım & Arıza veya Hasar Onarım hizmetlerinde aracının Yetkili Servis’te incelemeleri yapıldıktan sonra oluşan bedelleri ödemek istemezsen hizmeti ücretsiz iptal edebilirsin. Bazı hizmetlerimizde aracının hizmeti başlamadan aracındaki sorunu belirlemek için tespit yapılması gerekebilir, tespit işlemi bedeli iptal ya da iade edilmez. Lastik ve muayene gibi hizmetlerimizde, hizmet başladıktan sonra iptal ve iade edilemez. Özel şoför hizmetimizi 1 saat öncesine kadar iptal edebilirsiniz.

 • Hizmeti alabilmem için aracın yılı önemli mi?

  Praticar’da aracına yapılacak tüm işlemlerde seni en iyi şekilde yönlendirmek için 2000 model yılı ve üzerindeki araçlara hizmet vermekteyiz.