Praticar
Bakım & Arıza
 • Bakım nedir?

  Bakım, periyodik olarak aracına yaptırdığın işlemdir. Bakım periyotları her araçta farklılık gösterir. Bakım hava, yağ, polen, benzin filtresi gibi parçaların kontrolünü ya da değişimini içerir.

 • Arıza nedir?

  Aracından anlayamadığın bir ses geldiğinde ya da tanımlayamadığın bir sorunu olduğunu düşündüğümde alman gereken hizmettir. Aracında sorun olduğunu düşünüyorsan aynı zamanda aracının bakım periyodu da geldiyse iki hizmeti birlikte satın alabilirsin. Yalnızca arıza ya da yalnızca periyodik bakımı da web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden satın alabilirsin.

 • Aracımın bakımı geldiğini nasıl öğrenebilirim?

  Aracının trafiğe çıktığı tarihe ve km’sine bakarak bunu öğrenebilirsin. Bakım periyodu her araçta farklılık gösterir. Bakım satın almak istediğinde aracının km. ve kullanım bilgisine göre sana uygun km. bakımlarını göstereceğiz.

 • Aracımın bakım zamanlarını düşünmek istemiyorum, aracım için gerekli tüm bakım paketlerini tek seferde satın alabilir miyim?

  Tüm bakım paketlerini aynı anda satın alabilirsin. Böylece aracının yaklaşan bakım zamanlarını, Yetkili Servis planlamasını düşünmene gerek kalmaz. Praticar sana bakım zamanının geldiğini hatırlatır ve planlamalarını yapar. Bakım hizmet sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsin. https://www.praticar.com/arac-periyodik-bakim-ve-onarim

 • Garantisi devam eden araca işlem yapılır mı?

  Garantili araca işlem yapılır, aracına işlemler Yetkili Servisler tarafından yapıldığı için aracınızın garantisi bozulmaz.

 • Araçta bakım paketinin dışında bir işlem çıkarsa ne olur?

  Masraflar ve işlemler hakkında bilgi vermek için Çözüm Merkezi’miz seni arar ya da web sitemiz, mobil uygulamamız üzerinden onayına sunar. Onay verdiğinde onarım işlemleri yapılır. Onayın olmayan hiçbir ek işlem aracına uygulanmaz.